Kaliteli Mobilya Nasıl Anlaşılır?

Mobilyanın kalitesinde, ahşabın kalite sınıfı, tutkal, boya-cila malzemeleri, ray ve menteşenin kalitesi dahil olmak üzere onlarca etken vardır. Mobilyalar ile kıyafetler birbirine benzemektedir. Dış görünüşün renk, parlaklık ve tasarım olarak birbirine çok benzeyen 2 ürün arasındaki fark birkaç yıl sonra ortaya çıkmaktadır.

Kalitesiz mobilyalar ilk alındığı zamanda sağlam ve sorunsuz görünse de birkaç yıl sonra yüzeyde solma ve kabarma, raylarda ses ve aşınma ile kapanmama sorunu, menteşelerinde bozulmalar ve kapakların seviyelerinin eğilmesi gibi birçok sorunla karşılaşılır.

Ev içinde yerinin değiştirildiğinde montaj yerlerinin sökülmesi ve ayrılması, özellikle taşınmalarda ise istenmeyen sonuçlarla karşılaşılır.

Kaliteli mobilyalar ise 20 yıldan fazla süre yapısı bozulmadan rahatlıkla kullanılabilir. Kalitesiz ve sizi mutsuz edecek mobilyalar değiştirildiğinde ise daha çok masraf yapılmaktadır. Alınacak mobilyaların dayanıklı ve ömürlük olması sizi hem sağlıklı olması hem de huzurla kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Bien Decor, 40 yılı aşkın süredir yalnızca A sınıfı üretimler yapmakta ve sertifikalı markalarla çalışmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir